CZLAN ve spolupráci s Městským domem dětí a mládeže v Ostrově si pro Vás na rok 2016/2016 připravil několik zájmových kroužků. Nabídka je to, myslíme si, zajímavá a tak bychom Vám ji rádi představili.

Jak jistě víte, CZLAN v roce 2015 a 2016 zahájil činnost své interaktivní herny, se kterou putujeme po akcích v rámci západních a severních Čech. Díky těmto zkušenostem a dlouhodobé spolupráci předsedy spolku, Sonycem, s MDDM Ostrov jsme pro Vás či Vaše ratolesti připravily zájmové kroužky.09-20150822_133041

Po loňských zkušenostech spouštíme dva kroužky kreativního hraní ve hře Minecraft a dva kroužky zaměřené na online hraní Free to Play her.

Minecraft I Každé pondělí od 15:30 do 16:30 (Úvodní hodina je 12. 9. 2016)

Minecraft IIKaždou středu od 15:30 do 16:30 (Úvodní hodina je 14. 9. 2016)

CZLAN DOTA 2Každé pondělí od 16:30 do 18:30 (Úvodní hodina je 12. 9. 2016)

CZLAN Free 2 Play Akademie Každou středu od 15:30 do 18:30 (Úvodní hodina je 14. 9. 2016)

Na co se můžete těšit?

Minecraft I a IIIMG_6062

Kroužek bude otevřen volnému hraní, děti budou moci hrát buď na volně přístupných serverech Minecraft či na vyhrazeném místním serveru, který se nastaví vždy na začátku pololetí, dle domluvy s vedoucím kroužku. Na serveru budou probíhat různé soutěže a vedoucí kroužku bude podporovat kreativní činnost hráčů.

Zde na webu se navíc můžete těšit na galerii nejpovedenějších výtvorů hráčů.

CZLAN DOTA 2

Kroužek bude zaměřen na spolupráci a týmového ducha při online hře DOTA2. Hráči, kteří mohou být naprostí začátečníci, se každou hodinu dozví něco o hrdinech a pak bude následovat trénink. V rámci kroužku budou hrát vždy dva týmy s několika náhradníky, kteří se budou střídat tak aby si zahrál opravdu každý. V prvním pololetí bude probíhat trénink v rámci kroužku a výběr hrdinů, v druhém pololetí budou oba týmy hrát v kompetetivním režimu proti dalším hráčům z celého světa.

Dota 2 (Defense of the Ancients 2) je strategická počítačová hra žánru MOBA (Multiplayer online battle arena), vyvíjená firmou Valve 56-FOTO4182Corporation. Jedná se o „stand-alone“ remake Defense of the Ancients (DotA), oblíbené modifikace (mapy) ze hry Warcraft III.

Vývoj hry začal roku 2009, kdy Valve najmulo jako hlavního designéra vývojáře původního módu DotA s přezdívkou „Icefrog“. Hra byla oficiálně oznámena 13. října 2010 na portálu Game Informer. I přesto, že byla Dota 2 kritizována pro příliš pozvolnou křivku učení, je dnes nejhranější hrou z platformy Steam s denními špičkami přes 11 miliónů současně hrajících.

Hra je založena na platformě F2P (Free to play), tedy lze ji hrát zdarma. Herní systém a mapa zůstaly podobné jako v původní hře, vývoj hry pokračoval tam, kde skončil vývoj původní DotA hlavním důvodem k vydání pokračování Defense of the Ancients je odpoutání se od herního klienta v podobě Warcraftu III, protože i když si první DotA vytvořila samostatnou komunitu, je to stále pouze přídavná mapa ke hře Warcraft III: The Frozen Throne.

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Dota_2

 

CZLAN Free 2 Play Akademie

Volná zábava a zkoušení nových her to bude CZLAN F2P Akademie. Každý měsíc si zkusíme jinou hru, která je volně dostupná na internetu. Zkusíme si herní mechanismy a budeme společně hru prozkoumávat. Koho nebude bavit, může si vybrat hru jinou. To vše pod dohledem zkušeného hráče.

Free to play, zkráceně F2P, je anglické označení pro hry, za jejichž hraní se nic neplatí. Většinou je pak ve hře integrován tzv. systém mikroplateb…

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Free_to_play

Pro rodiče19-FOTO4134

Zápis kroužků

Zápis na kroužky se provádí buď přímo v budově MDDM Ostrov, nebo elektronicky na portálu MDDM Ostrov, konkrétně na adrese http://www.mddmostrov.cz/klientske-centrum.

Na úvodní hodinu nemusí být hráč přihlášen, můžete se tak přijít jen podívat a promluvit si s vedoucím kroužku.

Moderované počítačové hraní

Vedoucí všech kroužků je zkušený hráč, organizátor velkých akcí v západních a severních Čechách a certifikovaný pedagog volnočasových aktivit. Bude se snažit Vaše děti vzdělávat v bezpečnosti
autentifikace na webových stránkách a u poskytovatelů online obsahu. Všechny hry, které se budou na kroužku hrát, budou předem vybrané tak aby neobsahovali extrémní množství násilí a budou voleny adekvátně k věku účastníků, bude brán i ohled na stupnici PEGI (Pan-European Game Information). Zároveň bude upozorňovat na mikrotranskace a směrovat hráče aby se jim vyhýbali. Z hraní pak budou záměrně vypuštěny hry se systémem Pay to Win, tedy systém kdy je hra zdarma ale aby se dala vyhrát je třeba zakoupit placený obsah.

Vedoucí se podílel nebo podílí na akcích:

iQRace – Městská knihovna Ostrov, letos proběhl již třetí ročník

OstrofCON – Dům kultury Ostrov, letos proběhl úspěšný první ročník

CZLAN Challenge – CZLAN z.s., letos proběhl úspěšný třetí ročník

CZLAN SummerShock – CZLAN z.s., letos proběhl úspěšný pátý ročník

Vedoucího kroužku můžete kontaktovat na LinkedIn (zde si můžete zobrazit profesní informace), Facebooku (Messanger: http://m.me/Sonyc2006) a e-mailu ondrej(zavináč)dousa.org.

 

Předseda spolku CZLAN z.s., milovník taktických strategií a simulátorů.

Hlavní partneři

SkillCraft
HAL3000
Mindok

Mediální Partneři

Dota2 CZ
playzone.cz
BlizzFan