| | | |

LanCraft 2015

LanCraft 2015 je již minulostí, ale určitě nepůjde jen tak zapomenut! Jednalo se o opravdu největší LAN párty na území České a Slovenské republiky. Označit událost jako NEJ lze hned v několika  bodech.

NEJvětší BYOC kapacita, NEJvětší prizze money pro vypsané turnaje, NEJvíce doprovodného programu a určitě NEJvíce zapečených LC toustů během jednoho LanCraftu.

Událost se letos konala v prostorách Ostravského výstaviště Černá Louka, ve dnech 23.7 – 26.7.2015, které svými prostory zajistilo potřebný komfort pro konání tak veliké akce. V hale, která byla určena pro BYOC hráče se vtěsnalo více jak 400 hráčů přičemž maximální strop celé události byl stanoven na  720 míst.

IMG_20150723_201048 IMG_20150723_202744

Hlavním programem celé akce byli již zmíněné turnaje snad ve všech hrách, které kralují nynějšímu profesionálnímu e-sportu a na které se sjeli, mimo jiné hráče, i nejvýznamnější herní týmy z celé České a Slovenské republiky, jako jsou na příklad eSuba, nEophyte, EERINESS a mnoho dalších … .

vítězové-lancraftu-foto-studio22

Dalšími a neméně zajímavými aktivitami na letošním LanCraftu byli různé doprovodné turnaje, které probíhali jak v rámci BYOC události, tak i jako součást doprovodného programu. V doprovodném programu jste si mohli zatančit s Just Dance 2014, usednout do kokpitu Formule 1, zahrát počítačové hry  ve SkillCraft koutku, nebo případně zavzpomínat v Retro Herně na dobu, kdy vlastnictví PC bylo snem mnoha z nás a internet byl pouhou zmínkou v hodně odborném časopise.

20150723_204606

Společnost Intel, generální partner celého LanCraftu 2015, předvedla nové generace svých procesorů, které by v budoucnu určitě neměly chybět v žádném pořádném herním stroji. Zde určitě za zmínku stála možnost vyzkoušet brýle virtuální reality OSVR.

osvr-og-image

Součástí akce byla i Cosplay soutěž, která na mě osobně udělala veliký dojem, mohli jste zda zahlédnout převážně populární postavy z počítačových her ale k zahlédnutí byli i seriálové nebo filmové postavy.


IMG_20150724_205929

Vlivem extrémně teplých dnů, ve kterých se akce konala, nebyla teplota v BYOC hale zrovna optimální pro lidský organismus. Klimatizace, dle administrátorů akce, byla nastavena na maximální výkon, přesto se objevily případy, kdy místní teplotu měli problém ustát i počítače některých účastníků a bylo nutné přistoupit k různým technickým opatřením. V těchto horkých dnech měli účastníci LanCraftu možnost využít připravené sprchy, nebo jeden z několika venkovních či vnitřních barů ke svému osvěžení. Zde musím vyjádřit neskutečný obdiv nad výkonem, který předvedla všechna děvčata za barem v péči o všechny účastníky letošního ročníku.

 Zde bych si dovolil malou vsuvku, na CZLAN Challenge jsme si dovolily přijít s výrokem že naše tousty jsou chutnější a toto naše tvrzení se nám potvrdilo :D.

Z mého, pohledu prostého účastníka se událost velmi povedla a nezaregistroval jsem nějaké nedostatky, nebo chyby v organizaci celé akce. Možná by stálo za úvahu pro příští ročníky vytvořit prostor v BYOC aréně i pro běžné hráče, kteří mají chuť hrát počítačové hry jako na kterékoliv jiné běžné BYOC LAN párty. Prostě tak trochu umožnit návrat ke kořenům samotné LAN Párty.

Závěrem lze pouze konstatovat že účast na letošním LanCraftu 2015 opravdu stála za to a do budoucích ročníků popřát organizátorům hodně štěstí, spoustu nápadů,  energie a mnoho spokojených návštěvníků.

Malá fotogalerie z akce:

Podobné příspěvky